fotografia wnętrz, która oddaje to, co w obiekcie najlepsze

Foto Parma Fotografia | apartament na wynajem

Fotografia nieruchomości

nieruchomości czy wnętrza? skąd ten podział?

Podział na zdjęcia nieruchomości oraz fotografię wnętrz i architektury jest czysto umowny. Bardzo popularny w USA i Wielkiej Brytanii, u nas często przedstawiany jako klasa standard i premium zdjęć architektonicznych.

Po co to wszystko? Takie profilowanie daje możliwość zaoferowania usługi idealnie dopasowanej do potrzeb klienta. Oczekiwania właściciela apartamentu na wynajem bądź mieszkania, które postanowił sprzedać, mogą zasadniczo się różnić od potrzeb architekta, biura projektowego, dewelopera czy właściciela nowoczesnego biurowca.

Fotografia nieruchomości – mieszkania i pensjonaty

Fotografując mieszkania i pensjonaty, najczęściej mamy do czynienia czynienia z użytkowanymi od jakiegoś czasu wnętrzami. W tej kategorii koszt usługi jest bardzo przystępny, a klienci mogą spodziewać się pokazania ich nieruchomości z najkorzystniejszej strony. Zdjęcia wykonywane są w zastanym świetle. Postprodukcja sprowadza się do podstawowej edycji zdjęć, takiej jak: pionowania, korekta ekspozycji i kontrastów, wyrównanie balansu bieli, poprawa prześwietlonych partii zdjęcia (okna).

zdjęcia apartamentów i mieszkań – cennik

To oferta skierowana przede wszystkim do właścicieli mieszkań i apartamentów, administratorów pensjonatów, biur obrotu nieruchomościami, restauracji i hoteli.

Ceny zaczynają się od (netto):

  • 250 zł za apartament/mieszkanie (od 10 apartamentów)
  • 1200 zł za pakiet 20 wyedytowanych zdjęć (wykonanych w jednym dniu i w jednej lokalizacji)
Foto Parma Fotografia | Zdjęcia wnętrz i architektury

Fotografia wnętrz

zdjęcia wnętrz – dla architektów i projektantów

Zamawiając zdjęcia wnętrz i architektury, możemy mieć znacznie wyższe oczekiwania. Wykonanie najlepiej skomponowanego zdjęcia w zastanym świetle może nie wystarczyć, by w pełni oddać oryginalny design fotografowanej przestrzeni. 

sesje zdjęciowe we wnętrzach – światło

Ten typ zdjęć dotyczy zazwyczaj nowych mieszkań i domów, przestrzeni biurowych i obiektów architektonicznych. Sesja zdjęciowa wymaga dokładnego zaplanowania i wcześniejszych przygotowań. Wnętrze może być dodatkowo zaaranżowane odpowiednimi rekwizytami. W każdym przypadku zastane światło – zarówno to wpadające z okien, jak i sztuczne światło z pomieszczenia – stanowią podstawowe światło do wykonania zdjęcia. Jednak w wielu przypadkach zastane warunki mogą być niewystarczające. To sprawia, że konieczne staje się użycie dodatkowego oświetlenia studyjnego. Każde zdjęcie może być złożone z kilku/kilkunastu zdjęć składowych – tak, by finalny obraz był nieskazitelny.

Fotografia architektury – edycja

Równie pracochłonna jest edycja zdjęć – wnętrza mogą wymagać wymiany okien i prześwietlonych miejsc, niebo na zdjęciach elewacji budynków zazwyczaj również jest wymieniane, a ubytki trawników nawierzchni – dokładnie retuszowane.

Zazwyczaj odbiorcą tego typu usługi są projektanci, architekci, deweloperzy, czasopisma i portale tematyczne.

Ceny zaczynają się od (netto):

  • 200 zł aranżacja pomieszczenia własnymi rekwizytami
  • wycena tego typu zleceń jest całkowicie indywidualna

Szukasz fotografa wnętrz w Warszawie?
Sprawdź naszą ofertę!

Już wiesz co robimy: wykonujemy zdjęcia wnętrz i nieruchomości na terenie Warszawy i Krakowa. Chętnie dojedziemy w dowolne miejsce Polski, by sfotografować Twoją nieruchomość. 

Dlaczego należy nas powinieneś wybrać? Mamy doświadczenie, mamy pozytywne nastawienie — rozwiązujemy, a nie stwarzamy problemy oraz ekspresowo oddajemy pracę — mniejsze zlecenia w ciągu 1-2 dni roboczych. Płacisz dopiero po zaakceptowaniu wglądówek.

Jak działamy? Na podstawie formularza zapytania otrzymujesz wycenę. Jeśli ją zaakceptujesz, przesyłasz zamówienie. Możemy też podpisać umowę. W umówionym terminie wykonujemy sesję. W ciągu paru dniu otrzymujesz wglądówki do akceptu. Po akceptacji otrzymujesz fakturę VAT, po opłaceniu której przesyłamy zdjęcia.

Potrzebujesz zdjęć swojego biura lub mieszkania? Kliknij w poniższy przycisk i wyślij zapytanie!